13 C
Скопје

Виц на денот: Двајца Македонци во Австралија

Разговараат двајца Македонци во Австралија:

– Честито син, да е жив и здрав!

– Фала, да си начекаш и ти!

– Како го крстивте?

– Мајк.

– На кого?

– На мајка ми.

Поврзани вести

Што треба да направат жените веднаш по сексуалниот однос

Слободен печат

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

Зејн Малик апелираше во врска со конфликтот во Газа: Ослободете ја Палестина!

Слободен печат

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

По труењето во Куманово мајонезот ќе се исфрли од градинките, на децата ќе им се сервира поздрава храна

Слободен печат

Остави Коментар