Виц на денот – Дивјаци

Некои дивјаци фатиле МАКЕДОНЕЦ и го фрлиле в казан за да го варат супа. Го прашале дали има последна желба. МАкедонецот им рекол дека нема посебна желба само неколклу прашања:
– Имате вие МВР и МНР овде?
– Немаме!
– Имате ПИОМ, ФИОМ, ФЗО и такви работи?
– Немаме!
– Имате ДДВ?
– Немаме!
– Имате трудова, финансиска инспекција?
– Немаме!
– Имате 100 Министерства, 20 министри без ресори, поделба на населението, расна нетрпеливост, локални самоуправи?
– Немаме!
– Имате ВМРО и СДСМ?
– Немаме!
– Па од шо здивевте толку, пи*ка ви материна!

Прочитајте и...  Северина ја отвори летната сезона со фотографија во костим за капење

Прочитај повеќе

Зибери: На погребот имало 200 души, семејството на покојникот со Ковид 19 не сака да се тестира

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

Седницата на Советот за безбедност ќе почне во 12 часот напладне во Вила Водно

Слободен печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Полицијата приведе новинар на Си-Ен-Ен додека известуваше во живо од протестите во Минеаполис (ВИДЕО)

Слободен печат

Вишото јавно обвинителство даде предлог да се одбијат жалбите на обвинетите за пресудите за „крвавиот четврток”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето и партиското профитерство на Чулев и Мицкоски

Слободен печат

Жбогар: Се надеваме дека до крајот на годината ќе бидат отворени преговорите со ЕУ

Слободен печат

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пауновски: Угостителите и гостите се однесуваат како во времето пред пандемијата, ќе следат казни (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Нема да брзаме со отворање на градинките

Слободен печат