Виц на денот: Дивјаци

Некои дивјаци фатиле Македонец и го фрлиле в казан за да го варат супа. Го прашале дали има последна желба. Македонецот им рекол дека нема посебна желба само неколку прашања:
– Имате вие МВР и МНР овде?
– Немаме!
– Имате ПИОМ, ФИОМ, ФЗО и такви работи?
– Немаме!
– Имате ДДВ?
– Немаме!
– Имате трудова, финансиска инспекција?
– Немаме!
– Имате 100 Министерства, 20 министри без ресори, поделба на населението, расна нетрпеливост, локални самоуправи?
– Немаме!
– Имате ВМРО и СДСМ?
– Немаме!
– Па од шо здивевте толку, пи*ка ви материна!

Прочитајте и...  Виц на денот: Венчавка

Поврзани вести

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Слободен печат

Истражување: Повеќето граѓани сметаат дека општинските служби и инспекторите зависат од волјата на градоначалниците

Слободен печат

Овој хороскопски знак има најсилна интуиција

Слободен печат

Левица поднесе Предлог-Декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии

Слободен печат

Рекет-2 одложен, Боки-13 во болница – кога ќе оздрави никој не знае

Горан Наумовски

Хоти за скандалот од 2.7 милиони евра: Измамниците ќе излезат на површина како стаорци кога ќе останат без вода

Илинка Иљоска

Остави Коментар