Виц на денот: Брак

Малиот Трпе го прашува татко си:
– Тато кога ќе се оженам, колку време ќе трае бракот?
– Тоа ти е за цел живот сине.
– Леле, па бракот бил полош и од училиште!

Прочитајте и...  Сончево време со температура до 21 степен

Прочитај повеќе

Димитров: Последниот процес од затворање на македонското прашање ќе бидат билатералните односи и развивање на пријателството со Бугарија

Бојана Нојиќ

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Слободен печат

Отворено писмо од средношколец до министерот Адеми: Барем еден ден ставете се на наше место и погледнете со какво он лајн лудило се соочуваме

Слободен печат

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен печат

Черепналкова – Трајкоска: „Заедно дома“ поттикнува креативно и квалитетно поминато време со децата во услови на пандемија

Слободен печат

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андоновиќ: Вината за лошата проценка околу коронавирусот Трамп ја префрла кон СЗО и Кина

Слободен печат

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат

Вучиќ не исклучува воведување 24-часовен карантин

Слободен печат

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Мустафа: Државната матура ќе се полага, ќе биде онлајн со тричлена комисија

Слободен печат

Хороскоп за 8 април – Раковите ќе имаат проблеми со работата, Водолиите со парите

Слободен печат