Виц на денот: Автобус

Се качуваат две плавуши во автобус. Првата го прашува возачот:

– Добар ден, дали може со овој автобус да стигнам до железничка станица?

– Не, одговара шоферот

– А јас?, прашува другата

Прочитајте и...  Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

Поврзани вести

Заев: Имаме одличен договор со Бугарија кој треба да продолжиме да го реализираме

Слободен печат

Здравствениот систем кревок, вирусот незапирлив

Слободен печат

Втор круг од парламентарните избори во Литванија: Победниците ќе се соочат со кризата предизвикана од пандемијата

Слободен печат

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Слободен Печат

Напаѓачи фрлиле молотов коктел кон германскиот институт „Роберт Кох“

Слободен печат

Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Слободен Печат

Остави Коментар