Виц на денот: 5G мрежа

Баба и внук разговараат:
– Абе внучко, таа мрежата што ја рекламираат – 5G, добра ли е?
– Добра е, бабо… супер е! Зошто?
– Па да ми купиш од неа едно дваесетинатина метри да си ги заградам кокошките…

Прочитајте и...  Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Поврзани вести

Хоти за скандалот од 2.7 милиони евра: Измамниците ќе излезат на површина како стаорци кога ќе останат без вода

Илинка Иљоска

Мајка ја шокираше Италија: Дознала дека бебето има ковид-19 па го напуштила

Слободен печат

Заев, Димитров и Османи на онлајн средба со Борел: Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до целиот регион

Слободен печат

Пратениците на 27 октомври ќе расправаат за Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на буџетот

Слободен печат

ВИДЕО: Еруптира вулканот Безинјањи на Камчатка

Илинка Иљоска

Демократскиот сојуз бара од Османи да му врачи протестна нота на бугарскиот амбасадор

Слободен печат

Остави Коментар