Виц на денот: Штрк

Виц на денот
Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Малиот Трпе ја прашува мајка си:
– Мамо, што прави штркот, од кога ќе го донесе бебето?
– Лежи на троседот, гледа фудбал и пие пиво…

Видео на денот