Виц на денот: Добра и лоша вест

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Качуваат Трпе и Трајче огромен шифоњер на десеттиот кат, и по некое време Трпе му вели на Трајче:
– Трајче, имам една добра и една лоша вест.
– Кажи ја прво добрата, па после лошата – вели Трајче.
– Добрата е дека се наоѓаме на деветтиот кат, а лошата е дека сме ја згрешиле зградата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот