Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)- Слободен печат

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди.

Оваа позната инструкторка по фитнес и креатор на „Anderson Method“, го обликувала телото на многу ѕвезди – Мадона, Гвинет Палтроу, Џенифер Лопез, Шакира и многу други…

– Не им верувајте на краткотрајните решенија, бидејќи ги нема. Се што можете да постигнете со тие инстант диети е да го збуните метаболизмот, а за штетните ефекти да не зборувам, најдоброто што можете да го направите за вашето тело и складна фигура се вежбите. Затоа изберете програма која најмногу ви одговара, како мојата, на која долго работев – вели Трејси.

Таа вели дека најважно од се е тоа да ви стане стил на живот, а набрзо ќе ја воочите разликата, кога за една година ќе се чувствувате и ќе изгледате како сосема друга личност, додава таа.

Погледнете ги овие петнаесет-минутни вежби на Трејси Андерсон, тие сигурно ќе ве инспирираат да го доведете телото во форма…

Прочитај повеќе

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Слободен печат

Урнебесната роденденска честитка за Бети Вајт од Рајан Рејнолдс и Сандра Булок! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маж од Уганда мета на критики и потсмев: Се венчал со маж мислејќи дека е жена! (ФОТО)

Слободен печат

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Слободен печат

Поради оваа ПРЕУБАВА девојка уште утре ќе започнете да учите ерменски песни (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + ten =

Прочитај повеќе

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Слободен печат

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Слободен печат

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Слободен печат

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Слободен печат

Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Слободен печат

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Слободен печат