Вевчанец ја натепал сопствената мајка

Полиција / Фото: МВР

40-годишен жител на Вевчани ќе одговара за семејно насилство, откако ја нападнал и ја повредил мајка си, велат од полицијата.

„ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(40) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство”. Тој, на 04.09.2021 година, во дворот од семејната куќа во Вевчани, физички ја нападнал неговата мајка и ѝ нанел телесни повреди“, се вели во полициското соопштение.

Видео на денот