СЈО поднесе жалба за притворот на Сеад Кочан

СЈО поднесе жалба за притворот на Сеад Кочан

527
SHARE
Фото Борче Поповски

Од СЈО поднеле жалба до Кривичен суд, откако беше одлучено да се укине одлуката за притвор на Сеад Кочан.

Наместо притвор, на бизнисменот му е одземен пасошот и е прифатена гаранцијата од милион евра дека нема да ја напушти државата.

Минатата седмица Врховен ја укина одлуката за притвор и постапката е вратена на повторно разгледување и одлучување.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY