Прес-конференција на Села во понеделник

Прес-конференција на Села во понеделник

548
SHARE

Генералниот секретар на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, објавил на својот профил на Фејсбук дека во понеделник Зијадин Села ќе одржи прес-конференција.

Денес некои медиуми излегоа со изјава дека здрвствената состојба на Села се влошила идека мора да биде лекуван надвор од Македонија.

Тој беше сериозно повреден на 27 април, во инцидентите што се случија во Собранието.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY