Џорџина Дорсет: Најголемиот успех на Том Клеверли

Џорџина Дорсет: Најголемиот успех на Том Клеверли

498
SHARE
Фото Профимедиа

Во моментот кога Клеверли ја запозна Дорсет, таа беше модел што сигурно се пробиваше во светот на модата, а која дојде до инстант слава со настапот во мошне популарното реално шоу „Тауви“.

Фото Твитер

Том Клеверли не може да се пофали дека ги оправда очекувањата на стручњаците, кои на почетокот на неговата кариера сметаа дека ќе прерасне во голем фудбалер.

Клеверли ја започна кариерата во Манчестер јунајтед, успеа да стане првотимец, а потоа и репрезентативец на Англија. Сепак, добрите настапи траеја кратко, по што тој започна да г менува клубовите и на крајот се најде на позајмица во Вотфорд, откако немаше потреба од него во тимот на Евертон.

Но, Клеверли има барем среќа во љубовта откако се ожени за својата девојка Џорџина Дорсет. Во моментот кога ја запозна, таа беше модел што сигурно се пробиваше во светот на модата, а која дојде до инстант слава со настапот во мошне популарното реално шоу „Тауви“.

Двајцата се венчаа во 2015 година, а една година таа и се породи, но тоа не остави ни најмала трага на нејзиното тело.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY