Вестбрук и Харден на невообичаен начин се подготвуваат за новата сезона (ВИДЕО)

Џејмс Харден и Расел Вестбрук во наредната сезона повторно ќе бидат соиграчи, овој пат во Хјустон рокетс.

Фановите на „ракетите“ се во дилема како ќе функционираат на теренот двајцата кошаркари, и Харден и Веструк се познати како играчи кои сакаат да ја имаат топката во своите раце и да шутираат во одлучувачките моменти.


Ваквите стравувања на фановите ги отфрлија и двајцата кошаркари кои заедно играа во Оклахома сити тандер, а тоа го потврдија со заедничките подготовки.
Харден и Вестбрук заедно се подготвуваат за новата сезона и тоа вежбајќи бокс со цел да ја подобрат физичката кондиција.

Прочитајте и...  Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Прочитај повеќе

Екипите на Пандев и Несторовски бараат крај на сезоната во Серија А!?

Слободен печат

Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Слободен печат

Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Слободен печат

Денот кога целиот стадион во Торино му аплаудираше на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат