19 C
Скопје

Весна Петрушевска пресреќна што се враќа на сцената: Да се вратиме во театар и да си ја ослободиме душата и мислата

Македонска актерка Весна Петрушевска со фановите на Инстаграм ја сподели својата неизмерна радост откако дознала дека повторно се враќа на театарската сцена.

Сега само што ми јавија дека на 18 ноември ќе ја играм „Влези не се соблакај“ на голема сцена МНТ. Ова беше најгледаниот стенд ап во 2019-та, после дојде март и се запустевме. Ќе има протоколи и за седење, ќе има и за смеење и плачење. Нема бацување и гушкање. Да се вратиме во театар и да си ја ослободиме душата и мислата. Заборавивме да се смееме. Едвај чекам да ве видам.“, напиша Весна.

Instagram

 

Поврзани вести

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Лиам Хемсворт на чекор до веридба со Габриела: Тој е подготвен повторно да биде сопруг, ја преболи Мајли Сајрус

Слободен Печат

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Слободен печат

Равенка ги скара луѓето на социјалните мрежи, дали вие можете да ја решите?

Слободен Печат

Остави Коментар