Верушевски: Груевски е мозокот на прислушувањето

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски одговорајќи на прашањата на обвинителството за нелегалното прислушување во Управата за безбедност и контраразузнавање рече дека Никола Груевски треба да биде првообвинет во случајот „Таргет-Тврдина“, бидејќи според него мозокот на нелегалното прислушување бил Груевски, а не Мијалков.

Ги посочи и бегалците, Горан Грујовски и Никола Бошковски дека соработуваат со странски служби.

Прочитајте и...  Уште тројца полицајци обвинети на смртта на Џорџ Флојд (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Градоначалничката на Вашингтон бара повлекување на Националната гарда од главниот град

МИА Агенција

Демонстрантите во САД бараат реформи во судството и полицијата

МИА Агенција

ОЈО Велес отвори предмет по повикот за масовно одење во верските храмови

Слободен печат

За да го избегнат полицискиот час граѓаните „бегаат“ во Маврово, Струга и Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Прославите на Бајрам отворија ново коронажариште во Германија: Тие Балканци мислат дека правилата за нив не важат

Слободен печат

„„Виз Ер” ја продолжи суспензијата: До 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Шпанија се предомисли, не ги отвора границите во јуни

Слободен печат

ОЈО загуби професионалец и голем пријател, почина поранешниот обвинител Славчо Станков

Слободен печат

Столтенберг: НАТО продолжува да ја поддржува меѓународната борба против тероризмот

Слободен печат

АНКЕТА: Штом не ги почитуваме мерките, нека има полициски час

Михаило Донев

Изгласана доверба на полската влада

Слободен печат