Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Фудбалерот на Лајпциг не крие каде би сакал да игра во иднина.

Германскиот репрезентативец, Тимо Вернер, не ја крие желбата идното лето да го напушти Лајпциг и да се пресели во Ливерпул.

Одличниот напаѓач на Лајпциг се поврзува со трансфер во многу екипи, интересот за него е огромен, но најголема желба на Вернер е да се пресели во Ливерпул.

– Јирген Клоп е најдобар тренер во светот. Мислам дека одлично би се вклопил во неговиот систем на игра – изјави Вернер.

Се очекува дека Лајпциг за неговите услуги ќе бара околу 70 милиони евра, а Ливерпул и Клоп најавија дека на лето ќе достават и официјална понуда.
Тимо Вернер оваа сезона одигра 33 натпревари за Лајпциг на кои постигна 27 гола и запиша 11 асистенции.

Прочитајте и...  Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат