Венгер утре седнува на клупата на Баерн

Угледниот германски магазин „Кикер“ ибјави дека преговорите помеѓу Баерн Минхен и Арсен венгер се во завршна фаза и се очекува токму Французинот да го наследни Нико Ковач на клупата на германскиот тим.

„Баерн стапи во контакт со Арсен Венгер кој изрази желба да го резеде водењето на екипата. Венгер би бил привремено решение, само до идното лето кога Баерн би ангажирал тренер на долги патеки. Основниот услов за да дојде до договор помеѓу Венгер и Баерн, e екипата да игра фудбал во кој акцент ќе се стави на поседот на топката, стил на игра кој на „Алијанц“ арената се негува уште од времето Луис Ван Гал“, пишува „Кикер“.

„Кикер“ исто така објави дека Баерн и Венгер се во интензивни преговори и се очекува славниот француски тренер утре да ја напушти Доха, каде работи како стручен аналитичар за беИН спорт, и да пристигне во Минхен на официјално потпишување на договорот со германскиот шампион.

Прочитајте и...  На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Прочитај повеќе

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен печат

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат