Венера во Близнаци: Што ќе им донесе љубовната планета на хороскопските знаци?

парис бордоне хороскоп марс венера
Парис Бордоне, Марс и Венера, Фото: Викимедиа

Венера, планетата на врските, танцува во секој хороскопски знак околу еден месец секоја година. Кај Близнаците таа ќе не поттикне да го отвориме умот и да се поврземе со другите. Друштвената атмосфера ќе зрачи низ небото, ветувајќи повеќе забава со пријателите, соседите и познаниците што ги среќаваме, пишува „NY Post“.

Овен

Слушнете го повикот да патувате и излезете во градот. Додека Венера танцува низ вашиот сектор на патување на кратки растојанија, би можеле да одлучите да се упатите во блискиот туристички град или дури и да одите на патување. Ако не можете да излезете, планирајте забава со вашиот љубовник и соседите.

Бик

Веројатно ќе ви се најдат повеќе пари и убави подароци, Бик. Додека Венера пее во вашиот сектор на финансиите, може да најдете повеќе приходи или дури и шанса да ги додадете. Почестете се со нешто луксузно сега.

Близнаци

Влезете во центарот на вниманието, Близнаци. Поминете време за обновување на вашата убавина со додавање на нови лосиони, серуми и додатоци на вашата кожа. Ова е исто така неверојатно време да купите нова облека или да пробате нова фризура. Романтиката и задоволството исто така ќе бидат врвен приоритет, затоа препуштете се.

Рак

Време е за смирување. Додека Венера дреме во вашиот сектор на осаменост и одмор, ќе имате намера да се одморате. Слободните можеби немаат толку многу можности да запознаат нови луѓе, но паровите можат да го искористат ова време за да бидат интимни.

Лав

Како што Венера го енергизира вашиот социјален сектор, ќе видите голема поддршка од луѓето во вашата мрежа. Веројатно ќе бидете желни да се ослободите и да се забавувате со вашите пријатели. Слободните имаат дополнителна доза на среќа кога станува збор за средба со некого преку пријатели или дури и онлајн запознавање.

Девица

Подгответе се за аплауз. Додека Венера блеска во вашиот сектор на кариера и јавно признавање, богатството и наклонетоста може магнетно да ви бидат привлечени. Наградите или успехот би можеле да бидат веднаш зад аголот. Ако барате подобра работа или сакате да аплицирате за унапредување, искористете ги добрите вибрации сега.

Вага

Додека Венера минува низ вашиот сектор на проширување, можеби планирате или доживувате некое магично патување на долги растојанија. Ако не можете да излезете надвор од градот, искористете го ова време за да истражите егзотични ресторани и култури во вашиот град.

Скорпија

Вашата сензуална страна ќе се активира уште повеќе. Додека Венера ги загрева вашите партнерства, можеби чувствувате потреба да се споите. Посветените парови полесно ќе уживаат во оваа атмосфера, бидејќи вие сте желни да бидете особено сензуални. Имотот и инвестициите за сите Скорпии исто така треба да се подобрат во овој момент.

Стрелец

Партнерството ќе ви биде особено хармонично сега. Ова ќе ви помогне вам и на некој значаен друг да гледате повеќе очи во очи. Направете долгорочни планови и ветувања во овој период. Ако сте слободни и расположени, излезете со некој што изгледа дека поседува потенцијал.

Јарец

Подгответе се за послатка атмосфера во балансот помеѓу работата и животот. Додека Венера ви праќа бакнежи од вашиот сектор за вработување, можете да најдете повеќе уживање и хармонија на работа. Ова е особено поволен момент да соработувате или да барате друга позиција на друго место ако не сте задоволни со вашиот сегашен работодавец.

Водолија

Додека Венера го зајакнува вашиот сектор на страст, романса, плодност и рекреација, гарантирано ќе се чувствувате благословени од универзумот. Ова е еден од најважните периоди во годината за самците да бидат во потрага по некој нов или за паровите повторно да ја засилат својата врска.

Риби

Додека Венера шета низ вашиот сектор на дом и семејството, ќе се чувствувате желни да се вгнездите во вашиот свет простор. Купувањето нови предмети за вашата куќа или декор за да ги подобрите работите ќе обезбеди да се чувствувате уште помирно. Врските со вашите роднини исто така треба да се подобрат.

Видео на денот