8 C
Скопје

Велковски се враќа во тимот на Е. Пелистер: Против Татран ќе се покажеме во вистинско светло

По пауза од два месеци, тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, ќе може да смета на македонскиот репрезентативец Мартин Велковски. Велковски поради повреда беше отсутен од терените повеќе од два месеци, но тоа е минато и се стави на располагање на тренерот Бабиќ.

– Очекував порано да се вратам од повредата. Сè уште заздравувам и влегувам во ритам и се надевам дека ќе бидам максимално спремен против Татран Прешов и дека ќе се вратам на нивото на кое што бев пред повредата.
Одложувањето на натпреварот против Рајн Некар Левен ни отвори шанса повеќе да се спремаме за Словаците. Се подготвуваме за нивниот целокупен тим, сепак доаѓаат со играчите кои го влечат товарот во екипата. Ги анализиравме добро и се надевам дека ќе се покажеме во вистинско светло, бидејќи натпреварот е многу важен за нас, за да го осигураме второто место во групата во СЕХА лигата – вели Велковски.

Прочитајте и...  Навивачите на Јунајтед слават, Вудворд си заминува од „Олд трафорд“

Поврзани вести

Квалификации за СП: Црногорките ќе играат на ракометниот Мундијал

Слободен печат

ЕХФ Лига на Европа: Познати сите учесници на фајнал-фор

Слободен печат

Завршен состанокот на екипите основачи на Суперлигата, засега само Сити официјално се откажа

Слободен печат

ВИДЕО: Шалке испадна од Бундеслигата по точно 30 години

Слободен печат

Фијаското со Суперлигата ќе ја земе „главата“и на Перез?

Слободен печат

УЕФА ја добива војната со Суперлигата, и Ањели си замина од Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар