Велкоски го „напаѓа“ гигантот Селтик!

Шкендија ќе се обиде да извлече поволен резултат на првиот дуел денеска во Естонија пред реваншот во Скопје.

Освен Шкендија, во текот на денешниот и утрешниот ден очекуваме настапи на уште двајца наши репрезентативци, Крсте Велкоски и Стефан Спировски.

Најпрвин, дебесја Велкоски со својот Сараево (БиХ) ќе ги одмери силите против шкотскиот гигант Селтик, а Спировски утре од 20.00 часот дома со Ференцварош се сретнува со Лудогорец од Бугарија.

Победникот од пресметката Селтик-Сараево во второто квалификациско коло на ЛШ ќе игра против подобриот од двомечот Номе Калју-Шкендија.

Прочитајте и...  Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Лига на шампиони 2019/20

Квалификации, 1. коло (први натпревари)

Денеска –

15.00 Астана-Клуж
16.00 Арарат Ерменија-АИК
18.00 ХЈК-Торшавн
18.00 Номе Калју-Шкендија
19.45 Сараево-Селтик
20.00 Дуделанж-Валета
20.00 Судува-Црвена Звезда
20.00 ТНС-Фероникели

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × четири =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат