Велес ќе гради социјална зграда за ранливите семејства од градот

Во близина на новите згради „Атлантис” кај поранешен АД „Киро Ќучук” во Велес наскоро ќе започне изградба на социјална зграда со приземје и пет ката со вкупно 29 социјални станови најави на последниот прес, градоначалникот Аце Коцевски.

Тој информира дека завчера се платени комуналиите надоместокот за уредување на градежно земјиште.

Воедно најави дека наскоро свечено ќе биде означен почетокот на изградбата на социјална зграда наменета со социјално ранливи семејства од градот.

Тој додаде дека за детелите  ќе информира на свеченото започнување на градежните работи.

 

Прочитајте и...  „Дан": Дритан Абазовиќ под закани од член на криминалната банда на косовскиот нарко шеф Насер Кељменди

Поврзани вести

Намален бројот на инфицирани лица, но не и на починати: Германија со дневен рекорд од 410 смртни случаи

Слободен печат

ЕССЕ: Нема да запре родовото насилство без целосна примена на новиот закон

Слободен печат

Радио Нов Зеланд: Сто мртви делфини насукани на бреговите на архипелагот Чатам

Слободен печат

Царовска: За родово базираното насилство треба гласно да зборуваме

Слободен печат

Милошоски дојде, но рочиштето за „Моќник“ се одложи

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиев: Договорот со Бугарија ми беше повод да пишувам за семејната драма во моето семејство

Слободен печат

Остави Коментар