Веднаш после финалето, слика која го одушеви целиот регион! (ФОТО) - Слободен печат

Веднаш после финалето, слика која го одушеви целиот регион! (ФОТО)

Слика од улиците на Париз, која е објавена на словенечкиот портал „Екипа24“ како навивач на Словенија и Србија заедно седат после финалето на одбојкарското Европско првенство, е една одно од највпечатливите детали во францускиот главен град.

Словенец во дресот на одбојкарот Јан Клобучар и Србин во дресот на фудбалската репрезентација со натпис Немања Видиќ, со шајкача на глава, станаа хит во регионот.

Ekipa24

– Ова е спорт, ова покажува сè. После спектаклот, Словенците и Србите седеа заедно – пренесува „Екипа24“.

Истиот извор, од самото место, пренесува дека Србите и Словенците меѓусебно се дружеле по финалето во Париз.

Да потсетиме, одбојкарите на Србија ја совлада Словенија со 3:1 по сетови и по третпат во својата историја станаа шампиони на Европа.

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Слободен печат

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето

Слободен печат

Надал немаше милост за Карено-Буста

Слободен печат

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 4 =

Прочитај повеќе

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат