Вечните ривали не мируваат, Терзиќ им се закани за „црно-белите“: Ќе ви ја е*ам мајката

Двата најголеми најпознати српски клуба, Црвена звезда и Партизан, наместо да се подготвуваат за претстојните натпревари во Лигата на шампионите односно Лигата на Европа, започнаа нова вербална војна.

На состанокот на клубовите од српската Суперлига и Првата лига, дошло до блиска средба помеѓу првите луѓе на Црвена звезда и Партизан. Проблемот настанал, кога Црвена звезда предложила да се зголеми бројот на странци од четири на осум, на што Партизан жестоко се спротивставил.

Отпорот на Партизан на ваквата идеја наиде на жестока реакција од страна на генералниот директор на „црвено-белите“, Звездан Терзиќ кој им се закани на челниците на вечниот ривал со зборовите:

„Ќе ви е*ам мајката, ќе ми платите за ова, ќе ве скршам“.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат