ВЕ САКА НАЗАД? Овие потези на вашето поранешно момче го покажуваат тоа

Препознавате ли скриени знаци дека вашето поранешно момче уште не ве преболело?

Можеби ви се чини дека тоа е во вашата глава и дека се лажете, но ако постои некој од следниве знаци, тоа е сигурен доказ дека уште мисли на вас и можеби има повеќе емоции отколку што мислите.

Ако ги прави овие работи, веројатно уште ве нема преболено:

Ви честита роденден

Добивате порака кратко по полноќ и тоа не е најобична генеричка порака, туку нешто на кое може да завидат дури и вашите најдобри пријателки.

Ве вика на излегување

Се обидува да го привлече вашето внимание, пробува да ве освои, а постои и веројатност дека сака да ве направи љубоморни со некоја друга девојка.

Прочитајте и...  Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Ви докажува дека е променет

Често нагласува дека сега е нов, созреан човек и тврди дека е свесен за нештата кои ви пречеле.

Се распрашува за вас

Заедничките пријатели често ви спомнуваат дека прашува за вас, но и им вели да не ви пренесуваат ништо.

Објавува скриени пораки

На неговите социјални мрежи можете да видите содржини кои сигурно укажуваат на вашите заеднички спомени.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат