Вчера 13 сообраќајки во Скопје, лесно повредени пет лица

Две возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани, а исклучени се и двајца возачи кои управувале со возилата иако сé уште немаат право на тоа.

Вкупно 13 сообраќајни незгоди се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Во 11 од нив е предизвикана само материјална штета, а во две се лесно повредени пет лица, соопшти СВР.

Две возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани, а исклучени се и двајца возачи кои управувале со возилата иако сé уште немаат право на тоа.

Според СВР, во текот на деноноќието со пајак се подигнати 54 возила поради непрописно паркирање.

Од преземените мерки кон пешаци, три се за поминување на црвено светло, а девет за минување улица вон пешачки премин.

Прочитајте и...  Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Прочитај повеќе

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат

Четириесет и девет годишен маж загина сечејќи дрва

Слободен печат

Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Слободен печат

Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат

Нападнат лекар од Куманово од таткото на починато момче во сообраќајката кај Доброшане

Слободен печат

Уапсен велешанец за обид за силување на девојка која ја возел во својот автомобил

Слободен печат

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Слободен печат

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат