Вчера 13 сообраќајки во Скопје, лесно повредени пет лица

Две возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани, а исклучени се и двајца возачи кои управувале со возилата иако сé уште немаат право на тоа.

Вкупно 13 сообраќајни незгоди се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Во 11 од нив е предизвикана само материјална штета, а во две се лесно повредени пет лица, соопшти СВР.

Две возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани, а исклучени се и двајца возачи кои управувале со возилата иако сé уште немаат право на тоа.

Според СВР, во текот на деноноќието со пајак се подигнати 54 возила поради непрописно паркирање.

Од преземените мерки кон пешаци, три се за поминување на црвено светло, а девет за минување улица вон пешачки премин.

Прочитајте и...  Кривична за вработен во АКН за несовесно работење во службата

Поврзани вести

Уапсени две лица кои ја ограбиле црквата Св. Недела во Катланово

Слободен печат

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат

Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Слободен печат

Кривична за вработен во АКН за несовесно работење во службата

Слободен печат

Приведен бегалец од затвор

Слободен печат

Со дрвени предмети во нива нападнати татко и син

Слободен печат

Остави Коментар