Васил Атанасов, фолк пејачот познат по хитот „Кој нѐ раздели“, почина во Германија

По подолго боледување, во Германија почина фолк пејачот Васил Атанасов, а веста за неговата смрт ја споделија пријателите, кои преку Фејсбук се простуваат од него. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Атанасов потекнува од струмичкото село Дабиле. По завршувањето на средното музичко училиште во Штип беше член на повеќе музички групи. Во меѓувреме работел … Продолжи со читање Васил Атанасов, фолк пејачот познат по хитот „Кој нѐ раздели“, почина во Германија