Вашите маици имаат жолти дамки под пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите! (ВИДЕО)

Високите температури кои полека започнаа да доаѓаат носат многу убави работи како летниот одмор, но исто така, носат и еден непријатен и срамен момент…

Во текот на топлите денови, посебно ако употребувате дезодоранс за под пазуви или антиперспирант, може да ви се направат и темни, понекогаш и жолти дамки на маиците веднаш под пазувите.

Во случај да добиете ваков тип на дамки на облеката, тоа не значи дека веднаш треба да ги фрлите.

Обидете се сами да ги отстраните дамките, а маиците повторно да ви бидат како нови.

Потребни ви се следниве состојки:

1/2 шолја сода бикарбона
1/2 шолја хидроген пероксид
1 шолја вода

Измешајте ги состојките во еден сад и добиената течност нанесете ја на жолтата дамка.

Прочитајте и...  Хороскоп за 27 мај - Погледнете што ве очекува оваа среда

Деталната постапка погледнете ја во видеото:

Прочитај повеќе

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат