-7 C
Скопје

Вархеји го честиташе формирањето на новата Влада на Србија

 Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, вечерва го честиташе формирањето на новата Влада на Србија и ја поздрави силната посветеност на српската Влада за забрзување и спроведување на реформите во земјата.

– Честитки! Очекувам соработка со премиерката на Србија, Владата и Парламентот за спроведување на реформите на ЕУ и имплементација на Економскиот инвестициски план за Западен Балкан за доброто на сите, напиша Вархеји на Твитер.

Извор:МИА

Прочитајте и...  Во регионот рекорден број заразени, во Хрватска најмногу починати

Поврзани вести

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири хистерија на штета на државата и на граѓаните

Слободен печат

Нова студија: Ковид-19 може да остави последици што можат да се откријат и после неколку месеци

Слободен печат

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Скопје денеска под блокада од 12.30 часот до 14 часот

Слободен печат

Осуденик чекал погубување, па му го одложиле: Не успеале да набават инјекција

Слободен печат

Од денеска до 3 декември во Скопје: Деветти Самит на „Македонија 2025″

Слободен печат

Дебата за спроведување на новиот Закон за слободен пристап до информации од јавен карактер

Слободен печат

Остави Коментар