Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

„Црвено-црните“ во Келн за првпат во историјата обезбедија финале во најквалитетното европско клупско натпреварување…

На денешен ден (3 јуни 2017 година) Вардар го обезбеди своето прво финале во Лигата на шампионите.

Во еден крајно драматичен натпревар во Келн, македонскиот шампион со голот во последните секунди реализиран од страна на Лука Циндриќ успеа да ја совлада Барселона со 26:25 (13:12).

„Црвено-црните“ кои на Фајнал-фор турнирот беа прогласени за „аутсадери“, до тој меч немаа ниту еден триумф над каталонскиот гигант.

После неколку додавања, хрватскиот плејмејкер Циндриќ испрати „проектил“ низ големата одбрана на шпанскиот претставник, но немоќен беше голманот Перез Де Варгас.

На тој полуфинален дуел најефикасни во победничките редови со по седум голови беа Иван Чупиќ и Алекс Дујшебаев, додека на спротивната страна прв стрелец беше нашиот репрезентативец Кирил Лазаров со шест погодоци.

Прочитајте и...  Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Прочитај повеќе

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат