Вардар со Стоилов и тројца голмани ја брка првата победа во ЛШ

ЕХФ ги објави составите на Мешков Брест и Вардар 1961 за денешниот натпревар во Белорусија (18.45 часот) во првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Имаше позитивен тест на Ковид-19 поради што беше принуден да ја пропушти завршницата од СЕХА Газпром лигата, но Стојанче Стоилов се опорави и тој се наоѓа во составот на тренерот Стевче Алушовски за мечот во Брест.

Воедно повикани се и тројца голмани, Борко Ристовски, Робин Кантегрел и Марко Кизиќ.

Составот на Вардар 1961: Вујин, Чупиќ, Дибиров, Стоилов, Георгиевски, Калараш, Валчак, Дисингер, Талески, Гаџа, Јотиќ, Димитриоски, Векиќ.

Составот на Мешкво Брест: Пеши, Мацкевиќ, Врањеш, Скубе, Паниќ, Шумак, Пачковски, Селвиасиук, Ваилупау, Шкурински, Малус, Јуринок, Санталов, Будзеика, Вјархеичук, Тамашук. Тренер: Раул Алонсо.

Калараш:  Во Вардар повеќе не дознат платите

Прочитајте и...  Имер опиша како е да се игра против Ѓоковиќ: Се чувствував како да ме дави змија

Прочитај повеќе

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат

Виз Ер Скопскиот маратон ќе се одржи со посебни протоколи за ковид-19

Слободен печат

Ѓоковиќ или Надал, кој има поголеми шанси да го освои „Ролан Гарос“?

Слободен печат

На денешен ден Ибрагимов го донесе првиот олимписки медал за Македонија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски против Селтик за влез во групите на Лига Европа

Слободен печат

Доколку не успее со Санчо, Манчестер јунајтед има четири алтернативи!

Слободен печат