Вардар со една контрола пред Супер Глоуб – Слободен печат
РакометСпорт

Вардар со една контрола пред Супер Глоуб

Големиот ривал, Металург подготовките ќе ги започне кон крајот на јули и го очекуваат настапи на два турнири.

Турнирот во Требиње ќе биде единствената контрола за европскиот шампион Вардар пред настапот на Супер Глоуб.
Вардарци од 9 до 11 август ќе бидат дел од турнирот во Требиње каде ќе настапат уште и екипите на Металопласитка, Извиѓач, Леотар, Борац Бања Лука и Изола.

Потоа ракометарите на Вардар се враќаат во Скопје каде ќе се подготвуваат пред настапот на Супер Глоуб (26 август – 1 септември).
По настапот на Супер Глоуб, Вардар, пред стартот на новата сезона треба со Металург да игра во Суперкупот.

Ракометарите на Металург подготвките за наредната сезона ќе ги започнат на 25 или 26 јули. Првиот дел од подготовките под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ ќе се одржат во Скопје и на Копаоник.

Предвидено е „металурзите“ да настапат на два силни турнири, од 15 до 19 август ќе бидат дел од турнирот на Чеховски медведи, а од 22 до 25 август ги очекива турнирот во Кањижа.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close