Вардар се спаси од голем срам во СЕХА лигата!

Денеска на гостувањето во Србија во својот осми натпревар сезонава во СЕХА Газпром лигата составот на Вардар триумфираше со 33:35 против екипата на Војводина.

После првото полувреме не се најавуваше било какви бодови за „црвено-црните“, бидејќи имаа негатива од дури четири голови разлика (20:16), а голманското трио Гедбан-Кизиќ-Гогов немаа ниту една одбрана во првите 30. минути.

За нивна среќа тимот на Кокшаров се опорави и направи целосен пресврт што ги доведе до седмиот триумф сезонава во регионалното натпреварување.

На листата најдобри стрелци кај нашиот првак се одвоија Тимур Дибиров со 11 голови, еден помалку запиша Павел Атман. Кај голманите Гедбан имаше четири одбрани, Кизиќ една, Гогов ниту една (0/11).

На спротивната страна Бранко Томиќ имаше седум голови, а нивните голмани Арсениќ шест, а Веркиќ две интервенции.

Прочитајте и...  „Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Моментно во групата „А“ води Вардар со 21 бод, пред Мотор Запорожје кој има 18.

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат