2 C
Скопје

Вардар првиот меч во 2021 ќе го има во СЕХА лигата

„Црвено-црните“ ги објавија саатниците за првите три натпревари во регионалното ракометно натпреварување..

Во 2021 година првиот официјален натпревар за Вардар 1961 ќе биде домашниот дуел од СЕХА Газпром лигата против Војводина.

Овој меч против српскиот претставник е закажан за 28 јануари во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје во 17.45 часот.

Термини за СЕХА лига

28 јануари 2021
Вардар 1961 – Војводина (17,45 ч.)

1/2 февруари 2021
Вардар 1961 – Нексе (20,15 ч.)

27 февруари 2021
Мотор – Вардар 1961 (20,15 ч.)

Прочитајте и...  Претседателот на Скијачка федерација на Хрватска - Михо Главич после 35 години повторно на Попова Шапка

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар