Вардар против Татран го потврдува првото место во СЕХА

Првиот од двата последни натпревари во групната фаза македонските шампиони ќе го играат денеска од 20.15 часот во СЦ „Јане Сандански” против Татран Прешов.

Екипата на Едуард Кокшаров во рамките од групата „А“ е првопласиран на табелата со 21 бод, три повеќе од Мотор Запорожје. Во случај на ист број бодови, „црвено-црните” ќе бидат првопласирани поради подобрата меѓусебна гол разлика.

– Знаеме дека ќе го играме нашиот последен натпревар на домашен терен во 2019. година. Целта е да одиграме најдобри и го завршиме регуларниот дел од сезоната на најдобар можен начин. Целта е да триумфираме – се зборовите на левото крило на Вардар, Димитар Димитриоски.

На сите досегашни девет сезони на СЕХА лигата, Вардарци секогаш играле на Ф4 турнирот.

Прочитајте и...  ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Средбата против Словаците е последна за оваа година за Вардар на домашен терен, а претпоследна во СЕХА со оглед на тоа што останува уште гостувањето во Хрватска кај Нексе.

Во продажба се билетите за натпреварот, на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” и он лајн преку www.ticketplus.mk

Прочитај повеќе

Бостон веќе е во плејоф ритам, Јокиќ најдобар кога е најпотребно (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат