Вардар против Еурофарм во полуфиналето на Купот

Бранителот на трофејот, Вардар во полуфиналето на ракометниот Куп на Македонија, ќе игра со најголемиот конкурент оваа сезона, Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник пред неколку недели пропушти шанса да ги совлада „црвено-црните“ иако водеше дури и со осум голови, но на крајот во неизвесна завршница, победата на однесе Вардар.
Во второто полуфинале ќе се сретнат екипите на Металург и Бутел.

Во женска конкуренција, фаворитите Куманово и Металург, исто така ќе имаат полуфинална меѓусебна пресметка. Вториот полуфинален пар го сочинуваат Вардар и Стружанка.
Завршниот турнир во Купот ќе се игра на 10 и 11 мај во Куманово.

Прочитајте и...  Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Прочитај повеќе

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат