Вардар против Барселона ќе брка финале во ЛШ

Екипата на Вардар ќе игра против шпанскиот гигант Барселона во полуфиналето на фајнал фор турнирот во Келн. Во второто полуфинале ќе се сретнат екипите на Киелце и Веспрем.

Вардарци кои сезонава веќе играа со Барселона и на двата натпревари славеше шпанскиот тим, прво во Скопје беше 26:30, додека во вториот дуел победата беше изразена со осум голови разлика, 34:26.

Интересно е што Вардар, во 2017 година кога ја освои титулата, во полуфиналето ја елиминира токму Барселона, а потоа во финалето го совлада и ПСЖ.
– Сите четити екипи имаат подеднакви шанси за титулата. На Барселона им ја препуштаме улогата на фаворит но не се предаваме. И за нас и за нив е исто, се игра еден натпревар на кој се може да се случи – изјави капитенот на „црвено-црните“, Стојанче Стоилов.

Прочитајте и...  Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Поврзани вести

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Фалангата и Лозарите  во Штип

Слободен печат

Што се случувало во домот на Марадона, болничарката фатена во лага

Слободен печат

Вардар подобар од Пандевци

Слободен печат

Ливерпул во судиското продолжение остана без победата

Слободен печат

Кога јазикот е побрз од мислата, легендата на Јувентус се извини на коментарот за Марадона

Слободен печат

Одложен натпреварот Македонија – Италија

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian