1 C
Скопје

Вардар подобар од Пандевци

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево во Скопје го совлада тимот на Академија Пандев со 2:0. За „црвено-црните” ова е втора победа во низа сезонава во првата фудбалска лига.

Струмичани го запишаа деветтиот пораз, а можеа да го избегнат, бидејќи имаа пенал при 1:0, но не го реализира Стоилов, а потоа остнаа со фудбалер помалку (Димовски доби втор жолт картон), и примија втор гол.
Стрелци на погодоците беа Цветаноски и Петковски.
Вардар по 13 натпревари има 19 бода и се наоѓа на делба на четвртото место, додека Академија Пандев остана на 10 бода.

Другите натпревари од 13. коло во Првата македонска фудбалска лига се играат утре.

фото: ФК Вардар

Прочитајте и...  ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Поврзани вести

УФЦ: Конор нокаутиран, Поирие го испрати Мекгрегор не „спиење“ во втората рунда (ВИДЕО)

Слободен печат

ВИДЕО: „Кралска“ вечер, Реал потсети на најдобрите денови!

Слободен печат

СП: Данска во четвртфинале, Јакобсен блескаше против Јапонците!

Слободен печат

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

Слободен печат

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Слободен печат

Тежок удар за Хрватите, сега и победа над Данска не им гарантира четвртфинале

Слободен печат

Остави Коментар