Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

 

Со натпреварот на Националната Арена „Тодор Проески“ помеѓу Вардар и Борец попладнево започна новата сезона од Првата македонска фудбалска лига. Победата му припадна на тимот на Борец кој со минамилни 0:1 го совлада денеска очајниот Вардар. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Никола Радовиќ уште во втората минута.

Ова беше очекуван епилог со оглед на големите проблеми со кои се соочи Вардар по заминување на спонзорот Сергеј Самсоненко.
Натпреварот на празната Национална арена „Тодор Проески” во Скопје беше прв официјален во нашата држава по петмесечна пауза поради пандемијата на коронавирус.

Прочитајте и...  Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат