Вардар на 60 минути од пласман на „Ф4" во Келн - Слободен печат

Вардар на 60 минути од пласман на „Ф4″ во Келн

Екипата на Вардар вечерва од 19 часот во спортската сала „Вароши” го игра реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против ПИК Сегед.

„Црвено-црните” синоќа го одбработија единствениот тренинг и подготвени се да ги одбранат осумте гола позитива од мечот со Скопје (31-23) со што ќе обезбедат пласман на „Фајнал фор” турнирот во Келн, кој ќе биде трет за тимот.

Ова ќе биде десетти меѓусебен дуел на двата клуба, откако скопскиот тим славел шест пати, еднаш загубил, а две средби завршиле нерешено. Сезонава во најелитното ракометно натпреварување, Вардар на гости запиша пет победи, два пораза и едно реми, додека Сегед дома има шест триумфи, двапати ремизираа и нема ниту еден пораз.

Прочитајте и...  Шахин: До крајот на месецот ќе биде потпишан Мировниот договор помеѓу талибанците и САД

Во однос на ростерот, Парондо нема да менува ништо во реваншот со ПИК Сегед.

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

Остави Коментар

два × 3 =

Прочитај повеќе

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат