Вардар ќе тестира против Црвена звезда и Динамо Киев!

Заврши есенскиот дел од натпреварувачката сезона 2019/2020, но веќе започнаа најавите за пролетниот дел од шампионатот за фудбалските екипи ширум Европа.

Црвена звезда официјално своите зимски подготовки ќе ги започне на 10 јануари 2020 година кога играчите предводени од новиот тренер Дејан Станковиќ ќе го имаат првиот тренинг.

Како што најавуваат белградските „црвено-бели“, подготовките ќе ги водат во две фази, воедно ги објавија и своите пријателски натпревари преку кои ќе ја темпираат формата за вториот дел од сезоната.

Црвена звезда најави дека во Анталија ќе одигра контролен меч против есенскиот шампион од Првата македонска фудбалска лига, Вардар.

Дуелот ќе се одигра на 29 јануари, а српскиот шампион планира контролки на терените во Турција уште против полската Арка Гдиња, бугарскиот Лудогорец, словенечкиот Целје, словачката Дунајска Стреда и Актобе од Казахстан.

Исто така Вардарци ќе имаат уште еден силен тест, на 23 јануари против Динамо Киев.

Прочитајте и...  НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Се очекува пред новата година и официјално да биде познат распоредот на сите пријателски мечеви кои што ќе ги имаат фудбалерите на тренерот Александар Васоски, како и официјалниот датум на заминување на екипата.

Прочитај повеќе

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

седум − четири =

Прочитај повеќе

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат