Вардар денес ги дознава противниците во ЛШ

Актуелниот европски шампион, Вардар е еден од носителите на ждрепката за новата сезона 2019/2020 во најелитното европско клупско натпреварување.

Тимот на Писонеро веќе знаат еден од противниците, а останатите шест во А или Б групата ќе ги дознае по вечерашното извлекување во Виена кое што ќе започне од 18.00 часот.

Сигурен противник на Вардарци ќе биде Монпелје од шестиот барабан, исто така во група може да има само еден преставник од една земја.

Прочитајте и...  Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

Па во иста група нема да бидат Веспрем и Пик Сегед, односно бундеслигашките гиганти Кил и Фленсбург.

Барабан 1: Вардар (Македонија), ПСЖ (Франција).

Барабан 2: Барселона (Шпанија), Веспрем (Унгарија).

Барабан 3: Флензбург (Германија), Келце (Полска).

Барабан 4: Мешков Брест (Белорусија), Алборг (Данска).

Барабан 5: Пик Сегед (Унгарија), Мотор Запорожје (Украина).

Барабан 6: ППД Загреб (Хрватска), Монпелје (Франција)

Барабан 7: Елверум (Норвешка), Порто (Португалија).

Барабан 8: Кил (Германија), Целје (Словенија).

Прочитај повеќе

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат