Варан топ приоритет на Јувентус

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри сака „свежа крв„ во одбраната и изборот падна на Варан кој најави дека летово ќе си замине од „Сантијаго Бернабеу“. Алегри во Варан ја гледа идеалната замена за ветераните Леонардо Бонучи и на Џорџо Кјелини кои сега се предводници на одбраната.

Италијанците веќе направиле контакт со претставниците и на Варан и на Реал Мадрид но ги очекува пеколна конкуренција од англиските екипи, пред се Манчестер јунајтед, Манчестер сити и Челси, а цената која ја бара „кралскиот клуб“ изнесува 80 милиони евра.

Прочитајте и...  Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат