8 C
Скопје

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Реал Мадрид со минималната победа на гостувањето кај Атлетик Билвао направи голем исчекор кон освојување на титулата, но цела Шпанија е на нозе поради сомнителните судиски одлуки.

Серхио Рамос беше реализатор на пеналот за Реал Мадрид во 73. минута откако еден од дефанзивците на домашниот тим во шеснаесетникот го згази Марсело. ВАР собата одлучи дека тоа е прекршок и „кралевите“ добија пенал.

Но само неколку минути подоцна, речиси идентична ситуација, но во казнениот простор на Реал Мадирд, но овој пат судијата Хосе Луис Гонзалес остана тивок и не реагираше.
Исто така немаше реакција од ВАР собата иако на снимката се гледа дека Рамос го згази играчот на Атлетик Билбао, а потегон на Рамос погледнете го ТУКА.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Македонија има една победа против Русија на Мундијалите!

 

Поврзани вести

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Слободен печат

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат

ФОТО: Што се случува со „црвените“, голманот Дмитровиќ има повеќе голови од Ливерпул!

Слободен печат

Остави Коментар