Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Мауро Икарди сам ќе избере каде сака да игра идната сезона, тврди неговата сопруга и агент, Ванда Нара.

Аргетинецот минатото лето поради несогласувањата со управара на Интер замина на позајмица во францускиот ПСЖ. Французите се задоволни од неговите игри и се подготвени уште сега да платат 70 милиони евра за откуп на договорот, но проблем претставува тоа што желбата на фудбалерот е да се врати во Италија, но не во Интер.

Сериозен интерес за неговите услуги пројавува и шамионот во Серија А, Јувентус кој се обиде да го купи минатото лето, но понудатата не беше прифатлива за Интер.

Денеска неговата сопруга Ванда Нара која воедно му е и агент на Икарди, повторно изјави дека не е сигурна каде нејзиниот љубен ќе ја продожи кариерата.

– Дали Мауро ќе преминe во Јувентус? Не знам. Не знам дали идната година ќе живееме во Париз, Торино или Милано. Одлуката ќе биде лично негова, а ние ќе го следиме што и да одлучи – изјави Ванда.
Икарди оваа сезона во дресот на ПСЖ одигра 28 натпревари на кои постигна 19 голови.

Прочитајте и...  Започна маратонска трка, а ја заврши после 54 години и осум месеци!

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат