Ванда повторно провоцира: Му земаа сè, но не и желбата да игра за Интер

Хаосот кој владееше во Интер изминатите неколку месеци полека стивнува и работите си доаѓаат на свое. Тимот е сè поблиску до пласман во Лигата на шамионите, несогласувањата на релација управа – Мауро Икарди се очекува да бидат разрешени, а тренерот Лучано Спалети го доби потребниот мир во соблекувалната со кој се вратија победите.

Интер вчера со 3:1 го совлада Фросиноне и се зацементира на третата позиција на табелата, а Мауро Икарди беше дел од тимот, но без капитенската лента.
Ванда Нара, која е главен виновник за хаотичната состојба околу Икарди и преговорите за новиот договор, не пропушти да ги пецне челниците на екипата.

– На Мауро му ја одземаа капитенската лента, му го одземаа правото да ги изведува пеналите, но никогаш нема да му го одземат задоволството и среќата да игра за Интер – изјави Ванда Нара во емисијата „Тики така“.

Прочитајте и...  На денешен ден Панчев со историскиот гол во пенал рулетот и донесе европска титула на Црвена звезда (ВИДЕО)

Причина за ваквата реакција е што на дуелот со Фросиноне, ударот од белата точка го изведе Иван Перишиќ, а не Икарди.
– Еве да го прашаме Лука Тони кој е со нас во студиото, беше врвен напаѓач, дали ти како Марио би дозволил некој друг да изведува пенал – го праша Ванда поранешниот италијански репрезентативец кој беше во студиото.

Тони џентлменски ѝ одговори на сопругата на Икарди.
„За мене тој гест е вреден за почит, и е поважен од секој погодок бидејќи е убаво да се види како еден напаѓач му препушта на колега да шутира пенал“ одговори Тони.

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат