Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи - Слободен печат

Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи

Напаѓачот Мауро Икарди се наоѓа на излезни врати од Интер, но сè уште не се знае во кој клуб ќе ја продокжи кариерата. Како еден од главните фаворити за потпис со поранешниот капитен на Интер, се споменуваше Наполи, но првиот човек на тимот го демантира написите во медиумите.

– Јас и Ванда Нара сме се сретнале да преговараме за Икарди? Тоа е голема глупост. Ја запознав Ванда Нара пред три години и немам намера повторно да ја гледам. Маури Икарди не ни е потребен. Кога прашавме за него, нашиот напаѓач Милик  беше повреден – изјави Аурелио де Лаурентис, претседателот на Наполи.

Тој во разговорот за радиото Кис Кис од Неапол, зборуваше и за шансите да го ангажираат Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Прочитајте и...  Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

– Тој е во нашите срца, посебно во тоа на тренерот Анчелоти кој го тренираше и го познава најдобро од сите. Проблемот со Хамес и што мора да преговараме со Реал Мадрид. Но, ние сме тешки преговарачи и нема да се согласиме на неправедните барања на претседателот на Реал, Флорентино Перез – рече Де Лаурентис.

Реал Мадрид бара 42 милиони евра за колумбискиот репрезентативец и сака веднаш да го продаде, додека желбата на Наполи е едногодишна позајмица со засолжителен откуп на договорот идното лето.

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

19 − ten =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат