Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи - Слободен печат

Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи

Напаѓачот Мауро Икарди се наоѓа на излезни врати од Интер, но сè уште не се знае во кој клуб ќе ја продокжи кариерата. Како еден од главните фаворити за потпис со поранешниот капитен на Интер, се споменуваше Наполи, но првиот човек на тимот го демантира написите во медиумите.

– Јас и Ванда Нара сме се сретнале да преговараме за Икарди? Тоа е голема глупост. Ја запознав Ванда Нара пред три години и немам намера повторно да ја гледам. Маури Икарди не ни е потребен. Кога прашавме за него, нашиот напаѓач Милик  беше повреден – изјави Аурелио де Лаурентис, претседателот на Наполи.

Тој во разговорот за радиото Кис Кис од Неапол, зборуваше и за шансите да го ангажираат Хамес Родригез од Реал Мадрид.

– Тој е во нашите срца, посебно во тоа на тренерот Анчелоти кој го тренираше и го познава најдобро од сите. Проблемот со Хамес и што мора да преговараме со Реал Мадрид. Но, ние сме тешки преговарачи и нема да се согласиме на неправедните барања на претседателот на Реал, Флорентино Перез – рече Де Лаурентис.

Реал Мадрид бара 42 милиони евра за колумбискиот репрезентативец и сака веднаш да го продаде, додека желбата на Наполи е едногодишна позајмица со засолжителен откуп на договорот идното лето.

Прочитај повеќе

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × 5 =

Прочитај повеќе

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски