Ванда и Мауро Икарди одмораат на пуст остров - Слободен печат

Ванда и Мауро Икарди одмораат на пуст остров

Маури Икарди паузата од фудбалски активности ја искористи заедно со сопругата да заминат на одмор на пуст остров.

https://www.instagram.com/p/BzJEUQvoeru/?utm_source=ig_web_copy_link

Икарди не е повикан во репрезентацијата на Аргентина за настапите на Копа Америка и додека го чека расплетот од сапуницата со Интер, тој и Ванда Нара заминаа на одмор во далечната Полинезија.

View this post on Instagram

Buen día , mood recién levantada 🦁

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

https://www.instagram.com/p/BzPtYqAIfRg/?utm_source=ig_web_copy_link

Тие се одлучија да одмораат на еден од приватните острови во Полинезија, а Ванда не ја пропушти можноста повторно да го покаже своето тело преку фотографии на социјалните мрежи.

https://www.instagram.com/p/BzHbV6tIS_n/?utm_source=ig_web_copy_link

 

 

 

 

 

Прочитајте и...  Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − 6 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат