Ванда го провоцира Лукаку: Гледај ја ЛШ дома на телевизија

Ромелу Лукаку летово пристигна во Интер како замена за Мауро Икарди кој замина во ПСЖ бидејќи не сакаше да потпише нов договор со екипата. Лукаку пристигна за 65 милиони евра и игра фантастично во дресот на Интер кој благодарение на неговите голови екипата е главен конкурент на Јувентус за Скудетото.

Сепак, сопругата на поранешниот капитен на Интер, Ванда Нара, не пропушти да го пецне Лукаку дека постигнува голови само на „малите“ натпревари.

твитер

– Би било убаво да го видиме како постигнува голови на важни натпревари. Во лигата на шампионите не можеше да постигне гол и сега нокау фазата во ЛШ ќе ја гледа на телевизија. Можете да го критикувате Икарди и да кажете што сакате но вистината е дека тој е последната „деветка“ која постигна 120 гола за Интер – изјави Ванда Нара.

Прочитајте и...  Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Оваа изјава на Ванда е одговор на тврдењето на навивачот Џакомо Валенти дека Лукаку е тимски играч, додека Мауро Икарди ја гледаше само сопствената статистика.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат